O mnie

Beata Olszewska były dyplomowany nauczyciel matematyki z ponad 20-letnim stażem, wyróżniony przez Marszałka Województwa Opolskiego.

Czym się zajmuję?

Wspieraniem w budowaniu życia opartego na ich własnych wartościach i zasadach, działaniu w zgodzie ze sobą.

Co oferuję?

Prowadzę konsultacje, szkolenia, warsztaty, korepetycje, tworzę kursy online.

Co mnie wyróżnia?

Autorska metoda prowadzenia spotkań często z wykorzystaniem gier planszowych.

Kim jestem?

Beata Olszewska. Matematyk, neurodydaktyk, ponad 20 lat pracowałam w szkole (większość w szkole średniej) jako nauczyciel matematyki i informatyki, obecnie właścicielka firmy BO-WiEM. Miłośniczka gier planszowych (zarażona przez męża). Razem z mężem od 2008 roku organizowaliśmy Brzeski Festiwal Gier Planszowych. Autorka programu nauczania matematyki pod kątem kluczowych kompetencji z wykorzystaniem gier planszowych. Autorka szkoleń i warsztatów z neurodydaktyki, gier planszowych, matematyki i programów użytkowych (Excel) dla nauczycieli i nie tylko.

Chcę uczyć, aby inni mogli stawać się coraz lepsi, mogli odkryć swoje zdolności – a przez to aby wszystkim żyło się lepiej. Aby każdy przekonał się, że jest cudem do odkrycia, a nie błędem do naprawienia. Chcę ludziom towarzyszyć w tym odkrywaniu. Wspierać ich wiedzą i doświadczeniem.

Z kim pracuję?

Pracuję z osobami, które:

 • pragną zgłębiać wiedzę matematyczną
 • chcą się efektywniej i szybciej uczyć nie tylko matematyki
 • chcą lepiej przygotować się do egzaminów lub sprawdzianów
 • potrzebują zaznajomić się z tajnikami Excela
 • chcą poznać metody wspierające proces uczenia, techniki ułatwiające koncentrację, zapamiętywanie czyli wiele przydatnych narzędzi dla nauczycieli i dyrektorów (nie tylko szkół)

Kwalifikacje:

 • Uniwersytet Wrocławski, Wydział Matematyki i Informatyki, kierunek matematyka, magister matematyki
 • Uniwersytet Wrocławski – Studium Przygotowania Pedagogicznego
 • Studia podyplomowe: Informatyka (Uniwersytet Wrocławski, Instytut Informatyki)
 • Studia podyplomowe: Neurodydaktyka w szkole XXI wieku (WSZiA w Opolu, Wydział Pedagogiczny)
 • Studia podyplomowe: Zarządzanie w placówkach oświatowych (WSZiA w Opolu)
 • egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki

Autorka programu nauczania matematyki w szkole średniej z zastosowaniem gier planszowych (2010).

Prowadziłam zajęcia w ramach różnych projektów z zakresu matematyki, np. „Matematyka z przymrużeniem oka”, „Szkoła Kluczowych Kompetencji”, z wykorzystaniem gier np. „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej”.

Przez wiele lat prowadziłam kółko gier planszowych dla uczniów szkoły średniej.

Wraz z mężem prowadziłam dla nauczycieli różnych szkół lekcje demonstracyjne oraz warsztaty dotyczące zastosowania gier planszowych w procesie edukacyjnym, (m.in. 2017 r. – Ogólnopolska Konferencja Matematyków zorganizowana w ramach działalności w Stowarzyszeniu Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych).

Wraz z mężem organizowaliśmy Międzygimnazjalny Turniej Gier Planszowych (ok. 500 uczniów) – odbywa się w maju w Zespole Szkół Ekonomicznych w ramach Dni Otwartych.

Razem z mężem w 2008 roku zainicjowaliśmy Brzeski Festiwal Gier Planszowych – festiwal gier planszowych o zasięgu ogólnopolskim odbywający się w Ratuszu w Brzegu raz w roku (ok. 1000 uczestników).

Więcej o mnie w poniższym filmie – zapraszam do obejrzenia i do kontaktu!

Przewiń na górę